RECENZE: Shake2Day

Shake RE CAP 03Mám tu další ochutnávku a rovnou můžu říct, že to je pecka. Prášková jídla Shake2Day jsou primárně určená jako snídaně. Jedna porce (sáček) má kolem 430 kcal. K jídlu si můžete objednat i tyčinku, kterou si dáte třeba k svačině a která vám dodá 210 kcal.

Líbí se mi, že se nezaměřili jen na základy, ale udělali opravdu dost kompletní snídani. Základ tvoří ovesné vločky, maltodextrin a sójový izolát. Tím podobnost s ostatními končí. Najdete tam vlákninu z jablek, akácie a inulin jako rozpustnou vlákninu. Pak slunečnicový olej a olej z řas, který obsahuje mastné kyseliny DHA a EPA. Hodně výrobců tento tuk vynechává, což mi přijde jako velká škoda – je to totiž nejlepší rostlinná náhrada rybího tuku.                                                       

Dále nápoj Shake2Day obsahuje tzv. superfoodblend, který se skládá z amarantu, quinoi, pohanky, prosa a chia semínek. Sójový protein ještě doplňují dýňový a chia protein. Biologická hodnota bílkovin v tomto šejku je kolem 80.

Musím ještě vypíchnout total ORAC (OxygenRadicalAbsorbCapacity) blend. ORAC je stupnice pro měření antioxidačních rychlostí potravin a nápojů. Tato stupnice vlastně ukazuje antioxidační sílu, kterou disponují různé potraviny. Aby se průměrný člověk mohl vyrovnat se všemi škodlivinami a volnými radikály, které na něj denně působí, je třeba zkonzumovat potraviny a nápoje v celkové hodnotě nejméně 3000 ORAC bodů/den. Výzkumy ukazují, že 87 % procent světové populace nedosahuje ani poloviny této úrovně.

Shake BREAK 01A teď se podržte – jeden sáček Shake2Day má celých 5000 ORAC bodů. To už je opravdu něco. Směs tvoří například brokolice, cibule, rajčata, mrkev, špenát, bez, kurkuma, česnek, ostružiny, borůvky atd. atd. Je tam toho opravdu mnoho.

Nutriční složení vychází na 9,1g tuků, 58,4 g sacharidů, 11,7 g vlákniny a 22,2 g bílkovin na jednu porci. Přičemž vybrat si můžete ze tří druhů – light, regular a sport. Zrovna sport má třeba více kcal a biologická hodnota bílkovin je někde kolem 110 – 125.

A co chuť? Chutnalo mi to vůbec? Chuť není rozhodně nijak odpudivá, v nápoji jdou cítit kousky. Něco mi tam hrozně moc chutná a nutí mě to napít se znovu, ale ještě jsem pořád nepoznal, co to přesně je. Dokážu si představit, že Shake2Day normálně snídám. Navíc za 60 Kč za porci naprostá bomba.

AUTOR: Michal Pokorný - výživový poradce se specializací na práškovou stravu

Máme Vám co nabídnout!
Nahoru